wyszukiwanie zaawansowane
1 » Witamy2

Zmiana języka

PolskiAngielski

Waluta

Opinia o produkcie

Jeśli pomyślałeś, że model Dobringer od pewnej firmy o komfortowej szermierce jest świetny i szkoda, że już takich nie robią... otóż robią. I to o wiele lepsze. Miecz śmiga szybko i płynnie. Wyważenie…
Ocena produktu 5/5

Witamy

Witamy na naszej witrynie


Aureus Swords jest producentem sprzętu HEMA. Specjalizujemy się m.in. w wytwórstwie broni treningowej, sprzętu treningowego oraz replik broni historycznej.
 

FAQ

 1. Kim jesteśmy?

  Jesteśmy parą, której jedną z pasji jest HEMA. Prowadzimy treningi, badamy techniki walki oraz czynnie trenujemy. Zajmujemy się również bronioznawstwem.

 2. Dlaczego tworzymy broń treningową?

  Brakowało nam oraz naszym przyjaciołom dobrej i spełniającej nasze wymagania broni treningowej.

 3. Dlaczego wybraliśmy taki kształt głowni?

  Kształt tarczki ma symulować kształt głowni miecza. Obecnie wykonywany jest odpowiednikiem ostrzy ze zbroczem dlatego nasza głownia ma zbrocze na całej długości.

 4. Dlaczego nasza punta tak wygląda?

  Uważamy, że punta powinna mieć jak największą powierzchnię oraz powinna być bezpieczna czyli owalna na całej swojej powierzchni bez otworów czy krawędzi tak jak w wypadku punt zawijanych mających mniejszą powierzchnie. Zawijane punty ze względu na budowę po pęknięciu tworzą ostrze, które łatwo może wniknąć w ciało. Nasze punty nie pękają.

 5. Dlaczego krawędź naszego federa ma kształt trapezu i jest czarna i chropowata?

  Kładziemy duży nacisk na pracę w fuhlen i chcemy, żeby nasze federy ze sobą się kleiły czyli pracowały jak miecze ostre. Poza tym krawędź jest twardsza niż reszta ostrza.

 6. Czy kujemy nasze głownie?

  Nie, używamy nowoczesnych metod produkcji aby zapewnić jednakowe parametry dla każdej głowni.

 7. Kiedy powstała idea naszych głowni?

  Pomysł na nasze głownie powstał w 2010 roku a do realizacji przystąpiliśmy w sierpniu 2017 roku.


Produkty można znaleźć dzięki funkcji "Szukaj" po prawej stronie w panelu, a korzystając z opcji zaawansowanych, rozszerzyć funkcje o nazwę, numer, zakres cenowy, kategorię czy producenta. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu mailowego.

Cena wysyłki na terenie Rzeczypospolitej to około 65 zł. Zamówienia staramy się zrealizować w ciągu 2 miesięcy od złożenia zamówienia. W końcu produkcja miecza trwa ;)

W sytuacji zwrotów i uszkodzeń, skontaktuj się z nami - postaramy się rozwiązać Twój problem.

Dziękujemy za zainteresowanie produktami.

Zespół Aureus Swords
 
Przejdź do strony głównej

Kontakt

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl